Dzisiaj jest: 3 grudnia 2021
Imieniny: Franciszka, Ksawerego, Lucjusza

2019-03-21 14:38:04

Samorządowcy na spotkaniu w Busku-Zdroju

 

 Wicepremier Beata Szydło, wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek, marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski uczestniczyli w debacie o polskiej samorządności. Do udziału w dyskusji został też zaproszony wójt gminy Lipnik, Andrzej Grządziel. 

 

- To dla mnie był duży zaszczyt, że znalazłem się w tak zacnym gronie  – mówił wójt Andrzej Grządziel. - Świadczy to o tym, że gmina Lipnik jest dobrze postrzegana w kraju i regionie wśród władz samorządowych, wojewódzkich, państwowych.

Podziękowałem Pani Premier za zaufanie i Pani Wojewodzie za bardzo dobrą współpracę. Pozyskaliśmy ponad 2 mln zł na drogi, kolejne środki na termomodernizację gminy, na szkoły. Jeśli nasz projekt przejdzie, postaramy się w tym roku wykonać boisko przy szkole w Lipniku, w przyszłym we Włostowie, przeprowadzić remont szkoły we Włostowie. Powstaną dwie pracownie komputerowe. To wszystko to jest cząstka tego, co zrobiliśmy i co będziemy jeszcze robić.

 

Wójt podkreśla, że mając niewielki budżet, gmina nie mogłaby wszystkiego o wykonać bez dobrej współpracy z władzami samorządowymi województwa i władzami państwowymi pani wojewody. - Musimy to docenić, bowiem nasz budżet wynosił 18 mln zł, w ubiegłym roku zwiększyliśmy go do ponad 22 mln zł – tłumaczy Andrzej Grządziel. - A więc pozyskaliśmy kilka milionów złotych. Pamiętajmy, że gmina Lipnik jako jedna z mniejszych w okresie wyborczym nie zaciągała żadnych kredytów bankowych na finansowanie wydatków inwestycyjnych. Jesteśmy na dobrej drodze, pozyskujemy środki, inwestujemy w kulturę, sport. I będziemy szli w tym kierunku.

 

Wicepremier Beata Szydło podczas wizyty w Busku-Zdroju mówiła, że w ostatnich latach udało się połączyć programy społeczne z rozwojem gospodarczym kraju. To był swoistego rodzaju fenomen. "Polska wróciła do małych miejscowości", jest zrównoważony rozwój, zwłaszcza regionów dotychczas „zaniedbanych, zapomnianych”. Wicepremier przybliżyła nowe zamierzenia i projekty rządowe na najbliższy okres.

 

Wojewoda Agata Wojtyszek dziękowała samorządom regionu świętokrzyskiego za minione trzy lata wspólnych działań i prezentowała też plany na 2019 r. Nie ukrywała, ze są nowe projekty, w budżecie państwa czeka na zadania na szczeblu samorządów lokalnych "góra pieniędzy". Wojewoda apelowała, aby rozsądne korzystać z tej szansy i zapewniała o swoim wsparciu jako przedstawiciela rządu w terenie. Marszałek Andrzej Bętkowski mówił, że samorząd województwa przygotowuje nową strategię rozwoju. Będzie się ona wpisywała w strategię zrównoważonego rozwoju, jaką od ponad trzech lat realizuje rząd.

 

Podczas spotkania, oprócz wójta Andrzeja Grządziela, głos zabierali między innymi  starosta opatowski Tomasz Staniek, wicestarosta kielecki Tomasz Pleban, wójt Bielin Sławomir Kopacz.  W spotkaniu wzięli także udział także wiceminister sportu i turystyki Anna Krupka, senatorowie Jarosław Rusiecki, Krzysztof Słoń.

 

 

 

 

A A A

Urzad Gminy Lipnik
Lipnik 20
27-540 Lipnik, Polska
Telefony :
(0-15) 869-14-10
(0-15) 869-14-19
Fax (0-15) 869-17-54
email: ug@lipnik.pl
internet: www.lipnik.pl

Konto bankowe:
Bank Spółdzielczy w Kielcach o/Obrazów

65 8493 0004 0190 0306 8202 0001

Kalendarium

Grudzień
PonWtŚrCzPtSobNdz
    12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031   

Lokalizacja


Pogoda

Copyright © 2011 Gmina Lipnik. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Menu

Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.