Dzisiaj jest: 17 stycznia 2021
Imieniny: Antoniego, Jana, Sabiniana

2019-06-21 19:29:54

Po pracowitym roku szkolnym czas na wakacje

W środę 19 czerwca uczniowie z terenu gminy zakończyli rok szkolny. W obydwu uroczystościach, we Włostowie i Lipniku, uczestniczyli przedstawiciele samorządu: wójt Andrzej Grządziel, przewodniczący Rady Gminy Stanisław Mazur.

 

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Lipniku rok szkolny ukończyło 346 dzieci z przedszkola, uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Najwyższą średnią w szkole podstawowej, 5,83, uzyskała Wiktoria Zimnicka, uczennica klasy V. Jest bardzo dobrą sportsmenką, pływa a oprócz tego śpiewa, tańczy. Absolwentka klasy III b gimnazjum, Agnieszka Kapusta, uzyskała średnią 5,70. To ubiegłoroczna finalistka konkursów przedmiotowych. Uczennica klasy III a gimnazjum, Katarzyna Wesołowska, która udziela się też w sporcie, biegach powiatowych, przełajowych, różnych turniejach, ukończyła szkołę ze średnią 5,67. – To był rok pracowity, ale i efektywny – powiedziała dyrektor szkoły, Danuta Polit. - Osiągnęliśmy spore sukcesy, po egzaminie gimnazjalnym jesteśmy jako gmina na drugim miejscu w powiecie. Gorzej wyszedł egzamin ósmoklasisty, ale ci uczniowie mają skrócony rok nauki, a program bardzo obszerny. W ciągu dwóch lat muszą zrealizować to, co gimnazjaliści w ciągu trzech.

W nowym roku szkolnym ubędzie uczniów, ale zdecydowanie przybędzie przedszkolaków. Dyrektor zachwala smaczne obiady, które przygotowywane są na miejscu. Szkoła nie korzysta z cateringu. – Życzę wszystkim dobrego wypoczynku, nabrania siły – zwróciła się dyrektor do uczniów. - Do zobaczenia w nowym roku szkolnym!

 

Pod znakiem konkursów i współpracy

W Szkole Podstawowej im. Romana Koseły we Włostowie dyplomy i świadectwa odebrało 182 dzieci, łącznie z przedszkolakami. Kilku absolwentów gimnazjum uzyskało średnią powyżej 5. Wśród nich znalazł się Jakub Wiącek, który wybiera się Liceum Ogólnokształcącego imienia Bartosza Głowackiego w Opatowie. - Ten rok minął mi bardzo dobrze – powiedział. - Otrzymałem szóstkę z matematyki, z fizyki, moja średnia w tym roku wyniosła 5,33, najwyższa jak dotąd. Chcę w przyszłości zostać programistą, matematykiem.

Zdecydowanie wyróżnił się też Maciej Jezierski, który interesuje się przedmiotami przyrodniczymi. Osiągnął maksymalne wyniki z egzaminu gimnazjalnego z języka angielskiego. Do prymusów należy też Roksana Dziekańska, którą cechuje aktywność społeczna, działała w wolontariacie i samorządzie uczniowskim. Na uwagę zasługują także wyniki uczennicy klasy ósmej, Alicji Szcześniak

- To był kolejny rok wdrażania reformy, zamykania gimnazjum, co wiązało się z mniejszą liczbą oddziałów, ograniczeniem zatrudnienia nauczycieli – nie ukrywała dyrektor szkoły, Małgorzata Krakowiak. - Obfitował w organizację wielu konkursów na terenie szkoły, zarówno przedmiotowych, jak i tematycznych. Przebiegł pod znakiem dość aktywnej współpracy z instytucjami wspierającymi oświatę w dziedzinie promocji zdrowia, wiedzy pożarniczej.

 

Komputery i boisko

Wójt Andrzej Grządziel podkreślił, że to był dobry rok szkolny w placówkach oświatowych gminy Lipnik. Uczniowie osiągnęli dobre wyniki w egzaminach gimnazjalnych, otrzymali mnóstwo dyplomów i nagród w zawodach sportowych, konkursach kulturalnych, z języka polskiego, ekologii. Szkoły są zaangażowane w codzienną pracę, gmina też nie pozostaje bezczynna.

Wiadomo już, że słynne pracownie komputerowe będą w tym roku realizowane w gminie. Terminy ich wprowadzenia nie zależały od samorządu, bo firmy, które przegrały przetargi, odwoływały się. Z programu 7.4 szkoła w Lipniku otrzyma 24 nowe komputery, szkoła we Włostowie – 17.

 

Gmina będzie wykonywać w przyszłym roku boisko wielofunkcyjne wraz z bieżnią przy szkole w Lipniku. Z kolei we Włostowie wykonany zostanie remont sali gimnastycznej, pomieszczeń na pierwszym piętrze, które od lat 50., z chwilą powstania szkoły, nie były odnawiane. Gmina już po przetargu, pół miliona ma zagwarantowane z Urzędu Marszałkowskiego, otrzyma jeszcze 200 tys. zł, ze swoich środków dokłada 300 tys. zł, bo najniższe oferty wyniosły milion złotych. - Chcemy, by infrastruktura szkolna z każdym rokiem była coraz lepsza i by nasze szkoły nie odbiegały poziomem od innych szkół w powiecie opatowskim, w województwie i w Polsce – podkreślił wójt Andrzej Grządziel. - Moim celem jest to, by utworzona została baza profesjonalna. Chcę w przyszłych latach wykonać kolejne inwestycje wokół szkół, by gmina Lipnik miała się czym poszczycić.

A A A

Urzad Gminy Lipnik
Lipnik 20
27-540 Lipnik, Polska
Telefony :
(0-15) 869-14-10
(0-15) 869-14-19
Fax (0-15) 869-17-54
email: ug@lipnik.pl
internet: www.lipnik.pl

Konto bankowe:
Bank Spółdzielczy w Kielcach o/Obrazów

65 8493 0004 0190 0306 8202 0001

Kalendarium

Styczeń
PonWtŚrCzPtSobNdz
        123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Lokalizacja


Pogoda

Copyright © 2011 Gmina Lipnik. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Menu

Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.