Dzisiaj jest: 23 listopada 2020
Imieniny: Adeli, Klemensa, Orestesa

2012-06-18 08:22:01

Absolutorium dla wójta

Sesja rady gminy w Lipniku 13 czerwca 2012 r. miała szczególny charakter. Radni zatwierdzali w tym dniu sprawozdanie finansowe wójta gminy – jeden z najważniejszych dokumentów samorządu gminnego. Sesja absolutoryjna to także ocena dorocznej pracy wójta i jego zespołu pracowników z urzedu gminy.

 

 

Ważność tego wydarzenia podkreślała wizyta przedstawicieli samorządu władz województwa świętokrzyskiego: Adama Jarubasa - Marszałka Województwa Świętokrzyskiego, Kazimierza Kotowskiego - członka  Zarządu Województwa Świętokrzyskiego, oraz Wojciecha Borzęckiego - Przewodniczącego Komisji Rolnictwa a zarazem radnego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego. Obrady sesji prowadził przewodniczący Stanisław Mazur, a pomagali mu zastępcy: Elżbieta Dziekańska i Krzysztof Gromski.

 

 

Na początku radni jednogłośnie przegłosowali uchwałę w sprawie udzielenia przez gminę Lipnik pomocy finansowej (100 tys.) Starostwu Powiatowemu w Opatowie na realizację zadań związanych z  remontem dróg powiatowych na terenie gminy Lipnik. Kolejny blok spraw poruszonych na tej sesji związany był z udzieleniem wójtowi absolutorium. Na wstępie wójt J. Bulira przedstawił ogólne dane  z realizacji ubiegłorocznego budżetu. Dokładną analizę wyrażoną w pragrafach i liczbach przedstawiła skarbnik gminy. Zestawiła przychody i rozchody budżetowe. Następnie sprawozdania finansowe przedstawili kierownicy zakładu budżetowego i jednostek organizacyjnych podległych gminie (Zakładu Gospodarki Komunalnej, szkół, biblioteki, Gminnego Ośrodka Kultury, Ośrodka Pomocy Społecznej). Po odczytaniu pozytywnych opinii kieleckiej Regionalnej Izby Obrachunkowej oraz Komisji Rewizyjnej RG, komisji stałych RG, radni jednogłośnie głosowali za udzieleniem absolutorium wójtowi, czyli zatwierdzili sprawozdanie finansowe z działalności finansowej i uznali ją za prawidłową, a tym samym pozytywnie ocenili pracę wójta i jego zespołu.

W drugiej części sesji Józef Bulira podziękował radnym za udzielenie absolutorium, a także podziękował swoim współpracownikom. Przedstawił zaproszonym gościom charakterystykę Gminy Lipnik – nie ukrywał przy tym problemów które czekają na rozwiązanie (bezrobocie, potrzebę odrolnienia gruntów pod tereny inwestycyjne, wyludnianie gminy).

 

 

Na zakończenie tego spotkania głos zabrał marszałek Adam Jarubas, który wysoko ocenił pracę wójta gminy Lipnik i Rady Gminy. Mówił także o działaniach władz na szczeblu wojewódzkim, m.in. o nowej strategii rozwoju woj. świętokrzyskiego, o potrzebie działań na rzecz zrzeszania się rolników w grupy producenckie, o upowszechnieniu na terenach wiejskich szerokopasmowego Internetu, o potrzebie likwidacji barier administracyjnych w prowadzeniu firm. Na pytania zaś uczestników spotkania odpowiadał Kazimierz Kotowski. Goście spotkali się także  z pracownikami Urzędu Gminy. Zwiedzili także i zapoznali się z pracą nowoczesnego zakładu przetwórczego Agrana w Gołębiowie.

 

A A A

Urzad Gminy Lipnik
Lipnik 20
27-540 Lipnik, Polska
Telefony :
(0-15) 869-14-10
(0-15) 869-14-19
Fax (0-15) 869-17-54
email: ug@lipnik.pl
internet: www.lipnik.pl

Konto bankowe:
Bank Spółdzielczy w Kielcach o/Obrazów

65 8493 0004 0190 0306 8202 0001

Kalendarium

Listopad
PonWtŚrCzPtSobNdz
            1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30           

Lokalizacja


Pogoda

Copyright © 2011 Gmina Lipnik. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Menu

Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.